تکنوازان نــــــــــــــــــــــــــی - دانلود شمشال نوازی با ساز نی سبکی جدید از محسن نهانی
تکنوازان نــــــــــــــــــــــــــی
مرجع دانلود آهنگ های نــــــــــــــــــــــــــی نوازی

 


 

این مطلب برگرفته از روزنامه آوای کرمانشاه به تاریخ 17 اسفند 1389 می باشد

 

 

گروه آوا مقام برتر دومین جشنواره موسیقی غرب کشور را در بخش موسیقی نواحی  و آزاد کسب کرد مقامی که سال گذشته نیز آن را کسب کرده بود. این گروه موسیقی قبل تر مقام اول جشنواره ملودی های محلی ایران را در سردشت (آبان مان 1389) و عنوان گروه برگزیده و بهترین تک نواز نی(توسط محسن نهانی) در همایش موسیقی غرب کشور در همدان (فروردین 1390) نیز به دست آوردن بود. این گروه به سرپرستی علی احمدی موفقیت های زیادی را کسب نموده است.

گروه جدید آوا هر چند هنوز هم مانند گذشته دلبسته موسیقی سنتی کردی است ولی با نگاهی کاملا تازه به این میراث موسیقایی می نگرد. آنها این بار با بهره گیری از موسیقی باستانی (هوره)، (سیاه چمانه)،(چپله)و (قلایی) از مرز کارهای قبلی فراتر رفته و به دنبال گشودن دنیایی نو در عرصه موسیقی کردی هستند.

اعضای گروه آوا در دومین جشنواره موسیقی غرب کشوردر سنندج :

علی احمد :سنتور - محسن نهانی : نی - احمد پورابوقداره : کمانچه - پوریا خاکپور: تار - پیام اعلمی : تار - وحید کرمانشاهی : تارباس - سامان امیری : تنبک - میلاد داور : دف و دهل - جمال محمودی : خواننده مقامی - بهزاد بهمنی : خواننده مقامی

 

اما شمشال نوازی با ساز نی

محسن نهانی در مصاحبه ای که با روزنامه آوای کرمانشاه در تاریخ 17 اسفند 89 داشت با اشاره به نحوه شمشال نوازی با ساز نی  درباره چگونگی انجام این نوآوری هنرمندانه می گوید: " چند سال پیش به طور اتفاقی یک مجموعه ی صوتی از استاد قاله مره به دستم رسید . اولین بار که نوای شمشال قال مره را شنیدم کاملا مدهوش شدم . بعد از آن هربار که نی می زدم ناخودآگاه صدای شمشال قاله مره از آن بر می خواست.

مدت زیادی روی کارهای استاد قاله مره کار کردم و سعی کردم صدای نی را به شمشال تغییر دهم و عاقبت هم موفق شدم . در همین جشنواره اخیر سبک نی را عمدا به سبک شمشال تغییر دادم یعنی صدای برآمده دیگر صدای نی نبود بلکه صدای شمشال بود و در این اجرای جدید آن را به کار بردم.

محسن نهانی به همین سبک منحصر به فرد نی نوازی به موفقیت هایی هم رسیده است در آبان ماه جاری در جشنواره ملودی های محلی ایران که در شهرستان سردشت برگزار شد. محسن نهانی با نی خود شمشال نوازی بسیار بدیع و زیبایی را ارایه داد و مفق شد مقام اول در بخش تکنوازی جشنواره را کسب کند.

 

 

 دانلود از مدیا فایر :دانلود شمشال نوازی محسن نهانی

 ارسال در تاريخ چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ توسط حسین حیدری (مدیر وبلاگ)

اسلایدر