تکنوازان نــــــــــــــــــــــــــی - آلبوم لري گل آتش با صدای ایرج رحمانپور- سید مهدی موسوی (نی)
تکنوازان نــــــــــــــــــــــــــی
مرجع دانلود آهنگ های نــــــــــــــــــــــــــی نوازی

http://musiciranian.blogfa.com/

 

 

 

دانلود آلبوم لري گل آتش  با صدای ایرج رحمانپور

 

 

Gol e Atash - Iraj Rahmanpour 

 

    در اين آلبوم كه نواي موسيقي محلي لري به گوش مي‌رسد،بخش اول قطعاتي چون رسم بير،گل‌آتش، چي‌بلي،كل شادي، كل‌ سپيده و در بخش دوم قطعاتي چون زندگي، نانوشته و غم سرو به چشم مي خورد كه نوازندگاني چون «رحم خدا نوري شاد»:سرنا،«عيسي خلفي»: عود،«رضا نيازي»:‌سنتور،«سيدمهدي موسوي»: ني، «ماني‌آقاملايي»‌: تار و تنبور،«رضا پرويز‌زاده»و «ساسان بازگير»: تار و بم‌تار،«محسن زهرايي»: تنبك،«حسين رضايي‌نيا»:دف و« فرشاد سيفي»: كمانچه ودهل به اجراي اين قطعات پرداخته‌اند.در اين مجموعه«ايرج رحمانپور»يكي از توانمندترين افرادي است كه گوشه‌اي از اشعار، ملودي‌ها و بداهه‌نوازي‌هايش رامي‌شنويم. از ويژگي‌هاي اشعار او كه در دو دهه گذشته تحول بنيادي در شعر محلي لري به وجود آورده، ضمن انسجام ساختار و شيوه‌اي كلام، پرداختن به مسايل مهم اجتماعي و فرهنگي است. همچنين از ويژگي‌هاي آثار«رحمانپور»خلق توامان ملودي و كلام است كه خود از مهمترين عوامل ماندگاري و تاثير گذاري آثار اوست. 
«فرشاد سيفي»نيز كه ساخت ملودي چند ترانه و تنظيم و اجراي كل اثر را به عهده داشته، به خوبي در لابلاي ساخته‌هاي خود ازملودي‌هاي آشناي قديمي به خصوص جملات ويژه زنده ياد «شاميرزا مرادي» بهره گرفته است. 
بنابراين گزارش آنچه در مجموعه«گل آتش» و بويژه قطعه مخصوص «رسم بير» شايسته توجه است در وهله اول جنس ممتاز صداي خواننده و طرز اجراي اوست كه كيفيتي تازه و اصيل را به گوش مي‌رساند و نيز استفاده هوشمندانه تنظيم‌كننده اثر از فضاي سازهاي متنوع، نقش روايي سازهاي كوبي، تحريرهاي اختصاصي،‌سازبندي، بهره‌گيري آگاهانه از تكنيك ضبط و حفظ يكدستي محتواي اثر در عين ايجاد تنوع است. 
«گل‌آتش» از نادرترين آثاري است كه در آن بخشي از مشكلات و نابساماني‌هاي اجتماعي و فرهنگي لرستان از زبان ساز و آواز گروهي از هنرمندان اين ديار ارائه شده است كه اين آلبوم موسيقي فولكلور لري به همت مركز موسيقي حوزه هنري منتشر شده است.

خبرگزاری فارس
ارسال در تاريخ شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۰ توسط حسین حیدری (مدیر وبلاگ)

اسلایدر